Płacę przez PayU

instrukcje naprawy

Instrukcje naprawy

A. ciśnieniowy przeciwodleżynowy materac pęcherzykowy,

model 10pcv lub 30pcv do krótkoterminowej, domowej prewencji odleżyn.

model 250pcv do krótkoterminowej, domowej terapii odleżyn do IIo włącznie.

model 250pcv do krótkoterminowej, domowej terapii odleżyn do IIo włącznie.

1. Rozwiązywanie problemów. Jeżeli materac nie uzyskuje zadanego przez pompę ciśnienia należy sprawdzić jego szczelność.

2. Sprawdzenie materaca, zdejmij pacjenta z materaca. Wypełnij materac powietrzem (np. użyj zwykłej pompki). Odłącz go od pompy i szczelnie zatkaj wloty powietrza do materaca- przewody powietrza (możesz użyć ołówków drewnianych). Sprawdź czy z materaca nie uchodzi powietrze (możesz położyć na nim kilka książek). W materacu 255pcv sprawdź czy zawór CPR jest zamknięty. Jeżeli z materaca nie ulatuje powietrze to jego twardość po upływie kilku minut nie powinna w sposób istotny się zmniejszać, z materacy z systemem AIR (model 30pcv, 250pcv, 255pcv) zawsze wydostaje się niewielka ilość powietrza, ale dopiero nagły spadek ciśnienia wraz z odgłosem syczenia wskazuje nieszczelność. W zlokalizowaniu rozszczelnienia mogą pomóc ciemne przebarwienia na jego powłoce, powstałe na skutek wypływu powietrza.

3. Naprawa materaca: a/ jeżeli z materaca uchodzi powietrze to znajdź miejsca nieszczelności. Do materaca dołączony jest zestaw naprawczy, w skład którego wchodzą; klej i dwie łatki. Służy on do samodzielnego naprawiania uszkodzeń powierzchni materaca powodujących jego nieszczelność. • uszkodzenia na gładkich powierzchniach zaklej używając łatek, przyklej je tak by zakrywały otwór z około 4 mm okładem. • uszkodzenia na obrzeżach pęcherzyków (pojedynczych komórek materaca), które zlokalizowane są bezpośrednio w miejscu łączenia górnej i dolnej powłoki materaca (miejscach zgrzewania), należy kleić „od środka”. Nanieś małą ilość kleju (np. za pomocą wykałaczki) na wewnętrzną powierzchnię uszkodzonej okolicy materaca (włożyć do środka klej) tak by po złączeniu i dociśnięciu obu warstw ze sobą klej połączył je szczelnie z około 4 mm okładem. • kleić należy smarując obie łączone powierzchnie. Przed ich połączeniem trzeba poczekać ok. 90s., następnie silnie je ze sobą ścisnąć i odczekać około 20 min. Ponownie napełnij materac powietrzem. • stosuj wyłącznie klej dołączony do materaca, ponieważ jego skład gwarantuje trwałe połączenie.

4. Pompa nie działa, sprawdź: a/ stan techniczny instalacji elektrycznej w budynku, b/ poprawność połączenia pompy za pomocą wtyczki na kablu pompy z siecią energetyczną (230V/50Hz), c/ stan zielonego włącznika / wyłącznika pompy znajdującego się na prawej ściance pompy. Włączenie zasygnalizowane jest zapaleniem się zielonej lampki w przełączniku. Brak oświetlenia zielonej lampki może wskazywać uszkodzenie diody sygnalizacyjnej a nie musi oznaczać niezałączenia pompy, d/ po odłączeniu od zasilania sprawdź stan wtyczki i bezpiecznika. Brak zasilania, w przypadku braku zasilania pompy, ciśnienie w materacu stopniowo spadnie do zera. Pozostawienie pacjenta na niewypełnionym powietrzem materacu może spowodować całkowitą utratę funkcji przeciwodleżynowej i opadnięcie pacjenta na materac spodni – reaguj bezzwłocznie.

 

B. przeciwodleżynowy materac komorowy, podwyższony z komorami wymiennymi, model 310pcvn z pompą zmiennociśnieniową model VILIS brevis lub SUPER care

1. Rozwiązywanie problemów. Jeżeli materac nie uzyskuje zadanego przez pompę ciśnienia należy sprawdzić jego szczelność.

2. Sprawdzenie materaca. Zdejmij pacjenta z materaca. Wypełnij materac powietrzem (np. użyj zwykłej pompki). Odłącz go od pompy i szczelnie zatkaj wloty powietrza do materaca- przewody powietrza (możesz użyć ołówków drewnianych). Sprawdź czy z materaca nie uchodzi powietrze. Jeżeli z materaca nie ulatuje powietrze to jego twardość po upływie kilku minut nie powinna w sposób istotny się zmniejszać. Dopiero nagły spadek ciśnienia wraz z odgłosem syczenia wskazuje nieszczelność. Jeżeli z materaca uchodzi powietrze to należy poszukać miejsca nieszczelności; w pierwszym etapie należy sprawdzić wszystkie połączenia w materacu (zawór CPR, połączenia poszczególnych komór, przewody powietrza). Jeżeli wszystkie połączenia w materacu są szczelne należy po kolei sprawdzić szczelność pojedynczych komór; każdą komorę należy odłączyć od materaca i osobno napompować dla sprawdzenia jej szczelności. W zlokalizowaniu rozszczelnienia mogą pomóc ciemne przebarwienia na jego powłoce, powstałe na skutek wypływu powietrza.

3. Naprawa materaca. Do materaca dołączony jest zestaw naprawczy, w skład którego wchodzą; klej i dwie łatki. Służy on do samodzielnego naprawiania uszkodzeń powierzchni materaca powodujących jego nieszczelność. • uszkodzenia na gładkich powierzchniach zaklej używając łatek, przyklej je tak by zakrywały otwór z około 4 mm okładem. • uszkodzenia na obrzeżach komór materaca należy kleić „od środka”. Nanieś małą ilość kleju (np. za pomocą wykałaczki) na wewnętrzną powierzchnię uszkodzonej okolicy materaca (włożyć do środka klej) tak by po złączeniu i dociśnięciu obu warstw ze sobą klej połączył je szczelnie z około 4 mm okładem. • kleić należy smarując obie łączone powierzchnie. Przed ich połączeniem trzeba poczekać ok. 90s., następnie silnie je ze sobą ścisnąć i odczekać około 20 min. Ponownie napełnij materac powietrzem. • stosuj wyłącznie klej dołączony do materaca, ponieważ jego skład gwarantuje trwałe połączenie.

4. Wymiana komory materaca. Jeżeli nie możesz zakleić uszkodzonej komory wymontuj ją z materaca i w jej miejsce zamontuj komorę wymienną dołączoną do zestawu.

5. Pompa zmiennociśnieniowa

a/ wystąpienie alarmu w pompie – spróbuj zidentyfikować przyczynę: sprawdź szczelność materaca i połączeń,
b/ sprawdzanie sprawności

Włącz pompę do sieci i sprawdź wypływ powietrza z miejsca podłączenia z materacem (jeśli nie pracuje- sprawdź bezpieczniki). Co kilka minut wypływ powietrza powinien zmieniać kanał ujścia. Możesz wykorzystać przewody powietrzne łączące pompę z materacem. W tym celu odmontuj je od materaca i umieść w szklance z wodą. Po włączeniu pompy powinno z nich wydostawać się kolejno powietrze pompowane przez pompę. Jeśli praca pompy różni się od dotychczasowej i pompa nie jest w stanie napompować sprawnego materaca to skontaktuj się z nami.

6. Pompa nie działa, sprawdź: a/ stan techniczny instalacji elektrycznej w budynku, b/ poprawność połączenia pompy za pomocą wtyczki na przewodzie pompy z siecią energetyczną (230V/50Hz), c/ stan zielonego włącznika / wyłącznika pompy VILIS brevis. Włączenie zasygnalizowane jest zapaleniem się zielonej lampki w przełączniku. Brak oświetlenia zielonej lampki może wskazywać uszkodzenie diody sygnalizacyjnej a nie musi oznaczać niezałączenia pompy, d/ po odłączeniu od zasilania sprawdź stan wtyczki i bezpiecznika /wewnątrz urządzenia/.

Brak zasilania materaca.
W przypadku braku zasilania materaca przez pompę, ciśnienie w materacu stopniowo spadnie do zera. Pozostawienie pacjenta na niewypełnionym powietrzem materacu może spowodować całkowitą utratę funkcji przeciwodleżynowej i opadnięcie pacjenta na materac spodni – reaguj bezzwłocznie.

7. W przypadku niemożności usunięcia ww przyczyn, jak również uszkodzenia pompy, innej awarii lub nietypowego zachowania pompy skontaktuj się z naszym serwisem: odczytaj wpisany typ posiadanego urządzenia i skorzystaj z telefonicznej pomocy, serwis ATIVER tel. 50 23 88 450. Napraw pomp dokonujemy wyłącznie w serwisie centralnym: ATIVER. PODAMIROWO 30. 76-031 Mścice.Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności.
Używamy plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług, reklamy, statystyk, optymalizacji. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kopiowanie dla celów komercyjnych, bez naszej naszej pisemnej zgody jest zabronione.