Płacę przez PayU

Instrukcje montażu

Instrukcje montażu

A. ciśnieniowy przeciwodleżynowy materac pęcherzykowy,

model 10pcv lub 30pcv do krótkoterminowej, domowej prewencji odleżyn.

model 250pcv do krótkoterminowej, domowej terapii odleżyn do IIo włącznie.

model 250pcv do krótkoterminowej, domowej terapii odleżyn do IIo włącznie.

1. ZIMĄ, PRZED ROZŁOŻENIEM, OGRZEJ MATERAC I POMPĘ DO TEMPERATURY POKOJOWEJ. 2. Połóż materac na materacu gąbkowym lub leżu tapicerowanym (nie dotyczy 255pcv). Gniazdo materaca służące do podłączenia przewodów powietrznych musi znajdować się blisko pompy, od strony stóp pacjenta i być skierowane ku górze. Zwróć uwagę by elementy konstrukcyjne łóżka nie spowodowały uszkodzeń mechanicznych materaca. 3. Wyłogi materaca / jego zakończenia/ podwiń pod materac gąbkowy (nie dotyczy modelu 10pcv, 255pcv). 4. Zawieś pompę na ramie bądź, szczycie łóżka za pomocą wbudowanych na jej tylnej obudowie uchwytów/ zaczepów. Jeśli nie można jej zawiesić na łóżku, postaw ją na płaskiej, równej powierzchni (ze względu na bezpieczeństwo elektryczne powyżej poziomu materaca) uważając by nie była ona narażona na przypadkowe potrącenia lub zalanie płynami. 5. Podłącz przewody powietrzne z materacem i z pompą sprawdź trwałość i jakość połączenia. Sprawdź czy przewody powietrzne nie są zapętlone lub przyciśnięte przez materac lub elementy łóżka. W 255pcv zamknij zawór CPR. 6. Podłącz pompę za pomocą wtyczki na końcu przewodu zasilającego z siecią energetyczną (230V/50Hz). Włącz pompę zielonym włącznikiem/wyłącznikiem znajdującym się na obudowie pompy- zaświeci się zielona lampka w przełączniku. W każdej chwili istnieje możliwość dokonywania indywidualnych zmian wartości ciśnienia za pomocą pokrętła. 7. Jeśli posiadasz pokrowiec należy nim przykryć materac a następnie całość okryć prześcieradłem. Jeżeli materac nie posiada pokrowca przykryj go bezpośrednio prześcieradłem. 8. Przed położeniem pacjenta na materacu zaleca się aby pompa pompowała powietrze do materaca przez około 10 minut. 9. Ułóż chorego na materacu. Dla komfortu pacjenta, wyreguluj twardość materaca na panelu obudowy pompy. Urządzenie dostosuje wartość wytworzonego ciśnienia do wybranej przez Użytkownika na panelu sterowania. Jeżeli na materacu leży pacjent; pompy nie wyłączaj- ma pracować stale. Ponowne uruchomienie urządzenia inicjowane jest zielonym włącznikiem pompy, przy podłączonej wtyczce, lub podłączeniem wtyczki pompy do sieci energetycznej. 10. Dwa razy dziennie sprawdzaj dłonią, czy w materacu, pod leżącym pacjentem, utrzymuje się właściwe ciśnienie. Chorego można położyć na ‚pustym’ materacu, przed uruchomieniem pompy (nie dotyczy 255pcv).

 

B. przeciwodleżynowy materac komorowy, podwyższony z komorami wymiennymi, model 310pcvn z pompą zmiennociśnieniową model VILIS brevis lub SUPER care

1. ZIMĄ, PRZED ROZŁOŻENIEM, OGRZEJ MATERAC I POMPĘ DO TEMPERATURY POKOJOWEJ. 2. Rozłóż materac na spodnim materacu gąbkowym w łóżku. Ujście przewodów powietrza powinno znajdować się od strony stóp pacjenta. Zwróć uwagę by elementy konstrukcyjne łóżka nie spowodowały uszkodzeń mechanicznych materaca. 3. Podwiń wyłogi na końcach materaca pod materac gąbkowy (dla zwiększenia jego stabilności), 4. Sprawdź czy zawór CPR umiejscowiony na wysokości głowy pacjenta jest zamknięty, 5. Zawieś pompę na ramie bądź, szczycie łóżka za pomocą wbudowanych na jej tylnej obudowie uchwytów/ zaczepów. Jeśli nie można jej zawiesić na łóżku, postaw ją na płaskiej, równej powierzchni (ze względu na bezpieczeństwo elektryczne powyżej poziomu materaca) uważając by nie była ona narażona na przypadkowe potrącenia lub zalanie płynami. Podłącz przewody powietrzne z materacem i z pompą sprawdź trwałość i jakość połączenia. Sprawdź czy przewody powietrzne nie są zapętlone lub przyciśnięte przez materac lub elementy łóżka. 6. Podłącz pompę za pomocą wtyczki na kablu pompy z siecią energetyczną (230V/50Hz), a/ włącz pompę zielonym włącznikiem/wyłącznikiem (pompa Super Care przycisk POWER na panelu pompy lub pilocie) znajdującym się na obudowie pompy lub pilocie. Włączenie zasygnalizowane jest zapaleniem się zielonej lampki w przełączniku lub panelu Super care. Urządzenie pracuje w trybie zmiennym. 7. Umocuj pokrowiec na materacu za pomocą nitów a następnie okryj całość prześcieradłem. W trakcie użytkowania materaca prześcieradło musi być równomiernie naciągnięte, nie może posiadać fałd i zgrubień. 8. Chorego można położyć na ‚pustym’ materacu, przed uruchomieniem pompy. 9. Ułóż chorego na materacu. Dla komfortu pacjenta, wyreguluj twardość materaca na panelu obudowy pompy. Urządzenie dostosuje wartość wytworzonego ciśnienia do wybranej przez Użytkownika na panelu sterowania. Jeżeli na materacu leży pacjent; pompy nie wyłączaj- ma pracować stale. 10. Dwa razy dziennie sprawdzaj dłonią, czy w materacu, pod leżącym pacjentem, utrzymuje się właściwe ciśnienie. 11.W celu wypuszczenia powietrza z materaca (transport, reanimacja): odłącz przewody powietrzne od pompy i otwórz zawór CPR.Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności.
Używamy plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług, reklamy, statystyk, optymalizacji. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kopiowanie dla celów komercyjnych, bez naszej naszej pisemnej zgody jest zabronione.