Wstęp

Szanowni Państwo,

Problem leczenia odleżyn istotnie narasta. W Polsce na rany przewlekłe cierpi blisko pół miliona ludzi a w związku z naszą sytuacją demograficzną i starzeniem się społeczeństwa, wszystko wskazuje na to, że sytuacja ulegnie dalszemu pogorszeniu. Kliniczne leczenie ran przewlekłych jest praktycznie niedostępne. Odleżyna jest obecna na większości oddziałów szpitalnych ale nie ma dostępnego, który powszechnie specjalizuje się w jej skutecznym leczeniu (brak dostosowanych procedur NFZ). Koszty społeczne i ekonomiczne są problemem chorych i ich najbliższych. Z powodu unieruchomienia, inkontynencji i często cuchnących odleżyn chorzy przedwcześnie odchodzą z życia towarzyskiego, przechodzą na renty i izolują się od rodziny. Niewielkie zainteresowanie chorym z odleżyną ogranicza z nim współpracę, wpływa negatywnie na skuteczność procesu leczenia i znacznie go opóźnia. Istnieje pilna potrzeba odgórnego, kompleksowego spojrzenia na problem odleżyny jako na problem społeczny. Właściwym wydaje się utworzenie, kompleksowego systemu sprawnej specjalistycznej opieki ambulatoryjnej, opartej na wyspecjalizowanych pielęgniarkach i lekarzach. Koszty dalszej bezczynności będą jeszcze większym, naszym zmartwieniem.

Szpitale nie istnieją bez łóżek a każde łóżko posiada materac, którego powszechne wypełnienie stanowią pianki poliuretanowe o przypadkowej gamie właściwości fizykomechanicznych o nieokreślonym: komforcie, skuteczności profilaktycznej i bezpieczeństwie pacjenta. Każdy proces leczenia ran jest długotrwały i wymaga wsparcia sprzętem medycznym, którego poziom zaawansowania wynika z przewidywanej intensywności oraz okresu terapii. Moje wieloletnie kontakty ze szpitalami obrazują poziom wiedzy ich personelu medycznego, która często w zakresie materacy nie jest dostateczna a podstawowe pojęcia, parametry i właściwości są mylnie używane. Aby właściwie dobrać sprzęt medyczny trzeba dysponować zarówno wiedzą medyczną jak i szczegółową wiedzą techniczną. W Polsce nie określono żadnych wymagań ani norm dla materacy szpitalnych oraz nie kształci się specjalistów z zakresu doboru sprzętu medycznego, dlatego możliwość zdobycia profesjonalnej wiedzy i wsparcia w tym zakresie nie jest powszechna tylko przypadkowa. W ostatnich kilku latach technologiczny rozwój instrumentarium laboratoryjnego stworzył nowe możliwości analityczne w zakresie fizjologii oraz biomechaniki. Najnowsze opracowania dotyczące prewencji i terapii odleżyn racjonalnie wytłumaczyły, uzasadniły i wskazały jakich działań należy unikać i jak najskuteczniej wspomagać procedury medyczne.

z wyrazami szacunku
mgr reh. ruch. Rafał Krutul

Zakres działalności

Decyzją Zarządu firmy Revita w dniu 15 lipca 2013 roku utworzono firmę Ativer.

Celem firmy ATIVER jest produkcja i sprzedaż sprzętu medycznego przeznaczonego do opieki krótkoterminowej, w oparciu o najnowszą wiedzę i technologię, który najskuteczniej realizuje prewencję i terapię odleżyn. 

Założenia

1. projektowanie i wytwarzanie sprzętu dla osób z niedowagą, wagą normalną i nadwagą wg BMI,
2. zastosowanie najnowszych technologii przy zachowaniu najwyższej jakości,
3. tworzenie szerokiego spektrum celowanych produktów krótkoterminowych, dostosowanych do etapu choroby lub niepełnosprawności,
4. dostosowanie cen do powszechnych możliwości nabywczych.

Nasze atuty

Ponad 20 letnie doświadczenie przekazane przez REVITA, wysoko wykwalifikowany personel, nowoczesny park maszynowy oraz dostęp do najwyższej jakości materiałów. Sprawdzone i skuteczne produkty, szybka i fachowa obsługa specjalistów, którzy doradzą optymalne rozwiązania i zrealizują natychmiastową dostawę. Dostępne ceny i najwyższy standard obsługi. Ścisła współpraca z REVITA. 

Wspieramy profesjonalnie, korzystajcie Państwo z naszej wiedzy, produktów i doświadczenia.

Gwarantujemy naszą: 
• odpowiedzialność i uczciwość, 
• dyspozycyjność i kompetencję,
• szybką i profesjonalną obsługę. Zawsze doradzimy jak sprawnie działać by ograniczyć lub wykluczyć odleżynę i wskażemy ‘celowane’ produkty oraz metody ich użycia i warianty działania. 
• my nie odpuszczamy odleżynie

Certyfikaty i rejestracje

Nasze produkty i usługi to najwyższy standard. Podlegamy systematycznym auditom wewnętrznym. Wszystkie wytwarzane przez nas produkty są zarejestrowanymi wyrobami medycznymi. Posiadają wszelkie wymagane świadectwa i certyfikaty a ich stosowanie jest całkowicie przewidywalne i bezpieczne.

Polityka jakości

REVITA jest dostawcą najwyższej jakości sprzętu do profilaktyki i terapii odleżyn. Zapewniamy asortyment dostosowany do szerokiego zakresu zawansowania choroby jak i do zróżnicowanych możliwości finansowych klienta.

 REVITA zapewnia kompleksową obsługę i dostawę wysokiej jakości produktów poprzez:

  • szczegółową analizę zdrowotnych potrzeb użytkownika w oparciu o wiedzę medyczną
  • przedstawienie oferty dostosowanej do potrzeb użytkownika i możliwości finansowych klienta (w tym zapewnienie informacji o możliwościach pozyskania środków na sprzęt)
  • wytwarzanie wyrobów o dobrych parametrach technicznych (dobór sprawdzonych i rzetelnych dostawców półproduktów, skuteczna weryfikacja dostaw, zastosowanie najwyższej jakości materiałów)
  • sprawną dostawę sprzętu do użytkownika
  • doradztwo w zakresie prawidłowego użytkowania produktów (w tym poprzez infolinię)
  • zapewnienie skutecznego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego
  • program wymiany sprzętu
  • program „100% satysfakcji” (zwrot kosztów w przypadku niezadowolenia)

 

REVITA spełnia wszelkie wymagania prawne w odniesieniu do dostarczanych wyrobów, pozytywnie odpowiada na potrzeby klientów i użytkowników, a także stale doskonali swe wyroby i usługi.

Ewa Krutul - WłaścicielKorzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności.
Używamy plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług, reklamy, statystyk, optymalizacji. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kopiowanie dla celów komercyjnych, bez naszej naszej pisemnej zgody jest zabronione.